Skip Navigation Links
 • Anasayfa
 • Kurullar
 • Yönetim Kurulumuz
 • Yönetim Kurulumuz

   

  Doç. Dr. Münevver Hacıoğlu Yıldırım

  Yönetim Kurulu Başkanı

  2001 yılında Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesinden uzmanlık eğitimini aldı, 2002 yılında BRSHH’de başasistan olarak atandı.  2012 yılından beri Psikoterapi Eğitim ve Tedavi Merkezinde eğitici olarak çalışmakta. 2018 yılından itibaren Doçentlik ünvanı aldı. Vekil Eğitim Görevlisi olarak atandı.  1999 depremi sonrasında travma konusunda çalışmaya başladı. 1BARİLEM Bakırköy Travma Terapileri Grubu Koordinatörü ve eğiticisi. CETAD Travma Bilimsel Çalışma Birimi koordinatörü ve CETAD Travma Terapileri Eğitimi yürütücüsü. Bakırköy Psikoterapi Eğitim Merkezi Ruhsal Travma Polikliniği sorumlusu. Türkiye Psikiyatri Derneği Travma ve Afet Çalışma birimi Koordinatörü. Türkiye Psikiyatri Derneği Bilişsel Davranışçı Terapi eğiticisidir.
   
   

  Dr. Ceyda Güvenç

  Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

  1969 Antalya doğumlu. İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesinden mezun olduktan sonra uzmanlık eğitimini Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesinde 2001 yılında tamamladı. 2013 yılına kadar aynı hastanede sırasıyla psikotik bozukluklar birimi, psikoterapi eğitim ve tedavi merkezi ve cinsel işlev bozuklukları biriminde eğitici ve supervizör olarak görev yaptı. 2013 den itibaren muayenehanesinde hasta kabul etmeye başladı. 1997-2002 yılları arasında psikodrama ve grup psikoterapileri eğitimi, 1999-2002 yılları arasında cinsel terapi eğitimi aldı. 2002 den bu yana CETAD’da eğitici terapist ve süpervizör aynı zamanda CETAD Yönetim Kurulu Başkan yardımcısı olarak görev yapıyor.
   
   

  Dr. Rümeysa Taşdelen

  Genel Sekreter

  2009 yılında Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olmuş , psikiyatri uzmanlık eğitimini 2011-2017 yılları arasında İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Hastanesi’nde tamamlamıştır. 2017 yılında 1 yıl süreyle Erenköy Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde kapalı psikoz servisinde çalışmış, ardından atandığı Marmara Üniversitesi İstanbul Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde halen uzman doktor olarak görev yapmaktadır. 2019 yılında CETAD Cinsellik ve Cinsel Tedaviler eğitim ve süpervizyonlarini tamamlamayarak cinsel terapist, TPD Bilişsel Terapi Eğitimi ve süpervizyonlarını tamamlayarak BDT uygulayıcısı ünvanını almıştır. Kadın ruh sağlığı, travma terapileri ve cinsel terapiyle ilgilenmektedir.
   
   

  Dr. Nasibe Ünsalan

  Sayman

  Dr. Nasibe Ünsalan 1972 yılı Berlin Almanya doğumludur. Tıp eğitimini Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesinde 1998 yılında tamamlamıştır Psikiyatri ihtisasını Maltepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri Anabilim dalında 2006 yılında tamamlamıştır. Uzmanlık eğitimi sırasında Balıklı Rum Hastanesi Anatolia kliniklerinde alkol ve madde bağımlılığı servislerinde, kadın ve erkek kapalı servislerde ve polikliniklerde görev yaptı. Beykoz Devlet Hastanesinde, Acıbadem Kozyatağı ve Ataşehir Hastanelerinde görev yapan Dr. Nasibe Ünsalan halen özel muayenehanesinde hizmet vermektedir. Dinamik Yönelimli Psikoterapi ve Bilişsel Davranışcı terapi eğitimlerini almıştır. CETAD tarafından verilen Cinsel İşlev Bozukluğu eğitimlerini tamamlayarak terapist olan Nasibe Ünsalan eğitmen, panelist, konuşmacı olarak pek çok kongre ve çalışmaya katılmıştır. Uluslararası ve ulusal bilimsel dergilerde pek çok makalesi ve bilimsel araştırması yayınlanan Nasibe Ünsalan, Tubitak denetiminde, Kocaeli Üniversitesi ile gerçekleştirilen “Biodinamik Aydınlatmanın İnsan Davranışlarına Etkisi “konulu bilimsel araştırmada danışman ve araştırmacı olarak görev yapmıştır.

   
   

  Dr. A. Nur Engindeniz

  Yönetim Kurulu Üyesi

  Dr. Nur Engindeniz, Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi 1991 mezunudur. 1996 yılında İzmir Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde psikiyatri uzmanlık eğitimini tamamlamıştır. Karşıyaka Devlet Hastanesi’nde 2 yıl süre ile psikiyatri uzmanı olarak çalıştıktan sonra mesleki yaşamına serbest hekim olarak devam etmektedir.

  Psikodrama çalışmaları ile başladığı psikoterapi eğitimine daha sonra psikanalitik psikoterapi ve psikanaliz eğitimi ile devam etmiştir. Halime Odağ Psikanaliz ve Psikoterapi Vakfı (HOPPV)kurucu üyelerindendir. 2010 yılına kadar HOPPV’da eğitim koordinatörü, co-terapist, süpervizör olarak görev yapmıştır. Ayrıca 1992 yılından beri travma mağduru hastalar ile de çalışmaktadır.

  Cinsel terapi eğitimini CETAD’da tamamlamış ve CETAD eğitici terapistlerindendir.

  Çok sayıda kongrede panelist, çalışma grubu yöneticisi, kongre düzenleme kurulu üyesi, kongre sekreteri olarak görev almıştır.

  Başlıca çalışma alanları kadın ve ruh sağlığı, kişilik yapılanmaları ile ilgili sorunlar, postmodern ilişkiler ve kliniğe yansımaları, ilişki sorunları, cinsel işlev bozuklukları, bireysel ve toplumsal travmalar, psikanaliz ve sinemadır.
   
   

  Dr. H. Rengin Güvenç

  Yönetim Kurulu Üyesi

  1989 Ankara doğumlu. Ankara Atatürk Anadolu Lisesinden mezun olduktan sonra 2008’de Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne girdi. Psikiyatri uzmanlık eğitimini Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesinde 2018 yılında tamamladı. Tezini partner cinsel şiddeti yaşayan kadınların yaşadığı cinsel işlev bozuklukları üzerine yaptı. 2018-2022 yılları arasında CETAD yönetim kurulunda yer aldı. CETAD cinsel terapi ve cinsel travma eğitimlerini 2019’da tamamladı. 2020 yılından itibaren CETAD eğitmen terapistlerinden oldu. Halen Türkiye Psikiyatri Derneği Travma ve Afet Ruh Sağlığı çalışma biriminde ve İstanbul Tabip Odası Kadın komisyonunda eş koordinatör olarak çalışmaktadır. 2024 yılı itibari ile muayenehanesinde hasta kabul etmeye başladı.

   
   

  Dr. Özge Yılmaz

  Yönetim Kurulu Üyesi

  2002 yılında, İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi, İngilizce Tıp Bölümü’nden mezun oldu. 2009 yılında, Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde kadın hastalıkları ve doğum uzmanlığı eğitimini tamamladı. Sarıkamış Devlet Hastanesi’nde mecburi hizmetini yaptıktan sonra çeşitli özel hastanelerde çalıştı. 2018 yılında Cetad’dan eğitim aldı. Halen İstanbul Tabip Odası Kadın Komisyonu çalışmalarına katılmakta ve İstanbul Tabip Odası Onur Kurulu’nda görev yapmaktadır. Gayrettepe Florence Nightingale Hastanesi’nde çalışmaktadır.